Zawody Regionalne SITN

19 lutego 2011 roku odbyły się na Łysej Górze Zawody Regionalne Stowarzyszenia Instruktorów i Trenerów Narciarstwa. Ich organizatorem była Szkoła Narciarska Aesculap. Jest to jedna z cyklu imprez, jakie organizuje się na terenie całego kraju dla kandydatów na stopnie kadrowe SITN. Jednocześnie zawody te są eliminacjami dla Pomocników Instruktora do Ogólnopolskich Zawodów Instruktorów, jakie odbywają się w końcu marca każdego roku.

Sobota - na stoku spory ruch. Jedna z nartostrad zamknięta dla ruchu turystycznego. Startujący dzisiaj zawodnicy mieli do pokonania 800-setmetrowy tor slalomu giganta. Niektórzy z nich jechali prawie minutę. Dobre przejazdy były granicach 48 do 54 sekund. Najlepszy czas zawodów uzyskał wychowanek i członek kadry instruktorskiej Szkoły Narciarskiej Aeculap Maciej Szczepaniak. Startowało 30 osób. Czas wzorcowy zakładał egzaminator Piotr Górnicki.

Trasa była bardzo dobrze przygotowana, jednak pewne utrudnienie stanowiła słaba widoczność. Mimo tego zjazdowcy radzili sobie dobrze. Oni widzieli kilka bramek do przodu. Natomiast nasza kamera z trudem wyłapywała kontury wyciągów, ludzi i tyczek. Absolutny brak kontrasów... Taki to szary film... Dlatego ujęcia są bardzo krótkie. Szukaliśmy zbliżeń za wszelką cenę. Wszystko niestety tonęło we mgle... Popatrzmy chwilę na to, co działo się na Łysej Górze tego dnia. Jeszcze kilka ujęć poza zawodami...

Wyniki:


Archiwum - zapowiedź z dnia 26.01.2011.

Nasza szkoła narciarska organizuje Regionalne Zawody SITN-PZN. Głównym celem zawodów jest przeprowadzenie sprawdzianu kwalifikującego do kursu na stopień Pomocnika Instruktora PZN. Zawody te są ponadto eliminacjami do Ogólnopolskich Zawodów Instruktorów dla Demonstratorów i Pomocników Instruktora (stażystów). Odbędą się one na Łysej Górze w Górach Kaczawskich w dniu 19 lutego 2011 roku. Zgłoszenia należy nadsyłać e-mailem, faxem lub dostarczyć osobiście do biura przy ul Wojska Polskiego 18. Oto pełny adres siedziby Szkoły Narciarskiej i Sudeckiego Klubu Sportowego Aesculap: 58-500 Jelenia Góra, ul. Wojska Polskiego 18. Tel. (075) 7-645-604; E-mail: aesculap@interia.pl. W zgłoszeniu należy podać nazwisko i imię oraz adres zamieszkania. Opłata startowa 40 zł - na konto PKO BP S.A. Jelenia Góra 87 1020 2124 0000 8202 0066 7774. Po odbiór numeru zgłaszamy się z dowodem wpłaty.

Komunikat.

Losowanie odbędzie się w przeddzień zawodów o godz. 17.00 w sali konferencyjnej schroniska na Łysej Górze. Wydawanie numerów w dniu zawodów: w schronisku na Łysej Górze w godz. 9.00 - 9.30. Oglądanie trasy: od 9.15 do 10.00. Start pierwszego zawodnika o godz. 10.15. Zakończenie odbędzie się po ok. 2 godz. od przejazdu ostatniego zawodnika.
Copyright © Michał Rażniewski
Wszelkie prawa zastrzeżone

Pogoda
TV Aesculap
Wiadomości


Działy
 
 

Menu główne

 
Strona główna
Działalność
Łysa Góra
Klub - info
Kontakt
Historia
Galeria
Lato
Sport
Artykuły
Jelenia Góra
TV Aesculap
Autor witryny
T. S. Rażniewscy
Linki
 

Łysa Góra

 
Dekalog narciarza
Trasy i wyciągi
Ceny biletów
Nauka jazdy
Pogoda
Lato
Dojazd
Jazda konna
Bar Łysa Góra
Baza hotelowa
Napisano o nas
Trasy rowerowe
Łysogórki MTB
 

Nasi Partnerzy

 
SITN


Bezpieczny stok
PSNIT
Gmina Jeżów Sudecki
UM Jelenia Góra