Wychowankowie

Szkoła Narciarska i Sudecki Klub Sportowy Aesculap na przestrzeni 44 lat wychowała wielu dobrych zawodników oraz dorobiła się kadry instruktorskiej składającej się obecnie w 100 procentach z własnych wychowanków. Przeszli oni w Aesculapie przez wszystkie etapy szkolenia. Od podstaw nauki jazdy na nartach aż do uzyskania patentu instruktora PZN. Teraz, prowadząc zajęcia z młodszymi kolegami, wykorzystują swoją wiedzę nabytą na szkoleniach PZN i podczas wieloletniej praktyki odbywanej w Szkole i Klubie. Kursy kadrowe na stopnie demonstratora i pomocnika instruktora, (które zapewniają stały napływ kadr) organizowane są na miejscu, aby minimalizować koszty uzyskiwania uprawnień.

Reprezentanci Aesculapa od początków istnienia Szkoły i Klubu niejednokrotnie brali udział w różnych imprezach narciarskich. W początkowym okresie były to w większości imprezy o zasięgu regionalnym. W 1973 roku zaczęły się starty w Spartakiadach Narciarskich PTTK, Mistrzostwach Szkół Podstawowych i Średnich, w Pucharze Samotni, czy Ogólnopolskich Zawodach Instruktorów i Trenerów. Poważniej sportem zajęto się na początku lat 80 tych. Zaczęto systematycznie pracować z dziećmi i starannie wybierać talenty. Tworzono kilkuosobowe grupy najzdolniejszych dzieci i przygotowywano je do startów w zawodach.

Do największych sukcesów w tych dziedzinach naszej Szkoły i Klubu zaliczam następujące fakty: Trójka zawodników w kadrze przygotowań olimpijskich na Zimowe Igrzyska Olimpijskie w Salt Lake City w USA - Piotr Kaczmarek, Bartłomiej Wasileńczyk, Katarzyna Karasińska. Wielokrotne zdobywanie przez w/w zawodników tytułów mistrza i wicemistrza Polski, złotych i srebrnych medali w nieoficjalnych mistrzostwach świata - Trofeo Topolino. Udane starty Katarzyny Karasińskiej w Pucharze Świata i zdobycie Pucharu Europy. Wyszkolenie kadry instruktorskiej (w 100% swoich wychowanków). Jak również spektakularny sukces zespołu instruktorów na Kongresie IVSI w Zakopanem w 2001 roku, który wykonał piękny popis jazdy synchronicznej przed międzynarodową publicznością. Występ ten, to dowód na to, że udała się nam realizacja piramidy szkoleniowej - właściwej pracy z dziećmi i młodzieżą. Uczonej od podstaw do mistrzowskiego opanowania nart. W pokazie brało udział ponad 40 osób - byliśmy najliczniejszą ekipą na tym kongresie.

Więcej na ten temat >>>Copyright © Michał Rażniewski
Wszelkie prawa zastrzeżone


Działy
 
 

Menu główne

 
Strona główna
Działalność
Łysa Góra
Klub - info
Kontakt
Historia
Galeria
Lato
Sport
Artykuły
Jelenia Góra
TV Aesculap
Autor witryny
T. S. Rażniewscy
Linki
 

Łysa Góra

 
Dekalog narciarza
Trasy i wyciągi
Ceny biletów
Nauka jazdy
Pogoda
Lato
Dojazd
Jazda konna
Bar Łysa Góra
Baza hotelowa
Napisano o nas
Trasy rowerowe
Łysogórki MTB
 

Nasi Partnerzy

 


SITN


Bezpieczny stok
PSNIT
Gmina Jeżów Sudecki
UM Jelenia Góra
 stat4u