Trofeo Topolino

W dniach 13 - 14.02.2004 w miejscowości Trento we Włoszech odbyły się międzynarodowe zawody dla młodzików i juniorów młodszych - Trofeo Topolino Sci. Zawody te mają wieloletnią tradycję. Ich historia sięga roku 1966. W slalomach i slalomach gigantach Trofeo Topolino startowało i wygrywało wiele późniejszych gwiazd narciarstwa znanych nam z Pucharu Świata. Miedzy innymi: Alberto Tomba, Pernilla Wiberg, Paolo De Chiesa, Katia Seizinger, Debora Compagnoni i wielu innych. Cieszy nas niezmiernie to, że dwukrotnie w gronie zwycięzców (rok 1995 - slalom gigant i 1997 - slalom) znalazł się wychowanek naszego klubu Piotr Kaczmarek, który jako jedyny z Polaków zdobył złote medale w tej prestiżowej imprezie, imprezie uznawanej za nieoficjalne mistrzostwa świata.

Oprócz Piotra w Trofeo Topolino brali udział na przestrzeni minionych lat jeszcze inni uczestnicy Aesculapa, a mianowicie: Michał Kałwa, Łucja Zgudka, Katarzyna Karasińska, Katarzyna Dębska, Michał Burzynski, Jan Dębski i Agnieszka Iwanicka. Bardzo dobre, obok Piotra Kaczmarka, wyniki uzyskali jeszcze: Katarzyna Karasińska (srebrny medal w slalomie w 1995 r.), Michał Burzyński (7 miejsce w slalomie w 1999 roku). Niezły wynik uzyskał tam także Jan Dębski, który zajął 14 miejsce w slalomie (2002 rok). Nie mniej jednak, cieszy nas sam udział pozostałych naszych zawodników w tych zawodach. Dostanie się do reprezentacji Polski nie jest łatwe, trzeba przejśc przez sito eliminacji, stać się najpierw najlepszymi w kraju. Więcej wyników z tej i innych imprez - na stronie HISTORIA SPORTU AESCULAPA. Wiele ciekawych informacji, fotografie, historia tych światowych spotkań nadziei alpejkich znajduje się na stronie www.trofeotoposci.com. Maskotką Trofeo Topolino jest disneyowska Myszka Miki.

W tym roku do Włoch pojechała nasza młodziczka - Agnieszka Iwanicka, która prowadzi zdecydowanie w rankingu Pucharu Polski. W Trofeo zajęła 24 miejsce w slalomie i 29 miejsce w slalomie gigancie.

Tekst: Michał Rażniewski

Polacy na Trofeo Topolino Sci 2004


12345678


Fot. 1 - 8 Wykonane przez Jurka Jodłowskiego www.polpunkty.pl


Galeria zawodnikow Aesculapa - Trofeo Topolino Sci

Poniżej znajdują się fotografie zawodników Szkoły Narciarskiej i Sudeckiego Klubu Sportowego Aesculap, którzy zakwalifikowali się i brali udział w Trofeo Topolino Ski.

Michał Kałwa

Michał Kałwa

Łucja Zgudka

Łucja Zgudka

Piotr Kaczmarek

Piotr Kaczmarek

Katarzyna Karasińska

Katarzyna Karasińska

Katarzyna Dębska

Katarzyna Dębska

Michał Burzyński

Michał Burzyński

Agnieszka Iwanicka

Agnieszka Iwanicka

Jan Dębski

Jan DębskiNasi uczestnicy na 39 Trofeo Topolino Nasi uczestnicy na 40 Trofeo Topolino


Trofeo Topolino 2000 i 2001

Copyright © Michał Rażniewski
Wszelkie prawa zastrzeżone

Pogoda
TV Aesculap
Wiadomości


Działy
 
 

Menu główne

 
Strona główna
Działalność
Łysa Góra
Klub - info
Kontakt
Historia
Galeria
Lato
Sport
Artykuły
Jelenia Góra
TV Aesculap
Autor witryny
T. S. Rażniewscy
Linki
 

Łysa Góra

 
Dekalog narciarza
Trasy i wyciągi
Ceny biletów
Nauka jazdy
Pogoda
Lato
Dojazd
Jazda konna
Bar Łysa Góra
Baza hotelowa
Napisano o nas
Trasy rowerowe
Łysogórki MTB
 

Nasi Partnerzy

 
SITN


Bezpieczny stok
PSNIT
Gmina Jeżów Sudecki
UM Jelenia Góra