Widziane z Łysej Góry (SITN - AESCULAP)

Szkoła Narciarska i Sudecki Klub Sportowy Aesculap jest członkiem Stowarzyszenia Instruktorów i Trenerów Polskiego Związku Narciarskiego. Posiadamy licencję na prowadzenie działalności szkoleniowej w zakresie nauki podstaw jazdy na nartach, kursów kwalifikacyjnych oraz kursów na na stopnie Demonstratora i Pomocnika Instruktora, czyli tzw. licencję A+B. Jesteśmy jedną z wielu szkół zrzeszonych w SITN. Stowarzyszenie to jest z kolei członkiem Międzynarodowej Organizacji Narciarskiej Instruktorów Amatorów - IVSI a także Międzynarodowego Związku Instruktorów Zawodowych - ISIA.Przykładowy materiał dotyczący współpracy z SITN (więcej informacji - poniżej

Trwa wieloletnia współpraca pomiędzy SITN a naszą szkołą narciarską. Polega ona między innymi na udziale naszych instruktorów w centralnych imprezach SITN, kursokonferencjach Instruktorów Wykładowców, organizacji Zawodów i Egzaminów Regionalnych na terenie naszej bazy szkoleniowej - w Mikrostacji Sportów Zimowych i Letnich Łysa Góra - Dziwiszów im. Teresy i Stanisława Rażniewskich. Ponadto Aesculap promuje nieustannie SITN poprzez publikację materiałów dotyczących imprez narciarskich (również wyżej wymienionych) w postaci filmów, fotografii i artykułów na łamach naszego serwisu. Do tej pory materiały te były dość rozproszone na naszej przepastnej stronie (istnieje ona od 2000 roku). Daleko w historii newsów. Wpadłem na pomysł wyciągnięcia z archiwum i zebrania wszystkich publikacji na temat SITN w jednym miejscu - na niniejszej stronie - poniżej.

CZARNA GÓRA 2013.
W dniach 20 - 24.03.2013 odbył się coroczny "maraton instruktorski" Stowarzyszenia Instruktorów i Trenerów Narciarstwa (w skład którego wchodzą Kursokonferencja Instruktorów Wykładowców, zawody o współczynniki, Puchar im. Prezesa SITN-PZN Zbigniewa Kuci, MP Instruktorów i Zawody Demonstratorów Szkolnych).

PASSO TONALE - CYKL. W dniach 26.11 - 2.12.2011 roku we włoskiej miejscowości Passo Tonale odbyła się Kursokonferencja Instruktorów Wykładowców SITN-PZN oraz unifikacja instruktorów. Jazda na nartach możliwa była tylko na lodowcu. Tam właśnie odbywały się zajęcia - praktyczne ? wykonywano zadania zjazdowe i biegowe. Szkolenia narciarskie były prowadzone na zmianę przez polskich i włoskich instruktorów.

KRYNICA 2010. W dniach 25 ? 28 marca 2010 roku zorganizowano na stokach Jaworzyny Krynickiej coroczne spotkanie instruktorów wykładowców SITN. W ramach kursokonferencji odbyły się warsztaty metodyczne i zawody narciarskie a także wykłady i prezentacje (między innymi Katarzyny Małysy, Jacka Gizickiego i Andrzeja Małysy ) i obrony prac (asystentów Artura Wysockiego i Łukasza Guńki).

DEMO TEAM. Demo Team jest wizytówką naszego Stowarzyszenia (Stowarzyszenia Instruktorów i Trenerów Narciarstwa) - uczestniczy we wszystkich imprezach centralnych oraz w pokazach medialnych.

KAPRUN 2005. W dniach 23-26 listopada 2005 roku w austriackim Fusch oraz Kaprun odbyło się spotkanie członków Stowarzyszenia Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN. Na lodowcu Kitzsteinhorn przeprowadzono unifikację instruktorów a także doszkolenie instruktorów wykładowców.

IVSI 2005. 2 - 9. 04. 2005. Na kongres do Austrii pojechała delegacja SITN - PZN w liczbie 22 osób z prezesem SITN, panem Józefem Wojciechem Gajewiczem na czele. W skład delegacji wchodził oczywiście znakomicie jeżdżący zespół narciarzy, działający od dwóch lat - Demo Team.

KAPRUN 2003. W dniach 8 - 15 listopada 2003 roku członkowie Stowarzyszenia Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN przebywali na tradycyjnym szkoleniu narciarskim w Austriackich Alpach.

ZAWODY REGIONALNE 2011
19 lutego 2011 roku odbyły się na Łysej Górze Zawody Regionalne Stowarzyszenia Instruktorów i Trenerów Narciarstwa. Jest to jedna z cyklu imprez, jakie organizuje się na terenie całego kraju dla kandydatów na stopnie kadrowe SITN. Jednocześnie zawody te są eliminacjami dla Pomocników Instruktora do Ogólnopolskich Zawodów Instruktorów, jakie odbywają się w końcu marca każdego roku.

IVSI 2001. 24.02-03.03.2001. Uczestnicy naszej szkoły narciarskiej zostali zaproszeni do udziału w Kongresie IVSI Zakopane 2001. Nasz Demo-Team liczył 38 osób + 5 towarzyszących. Jeleniogórzanie zaprezentowali się na stokach Szymoszkowej (gdzie odbywało się to spotkanie instruktorów z całego świata) znakomicie. W niedzielę, w polskim dniu pokazów brały jeszcze udział inne Demo-Teamy.

ZAWODY REGIONALNE 2012. 11 lutego 2012 roku odbyły się kolejne Zawody Regionalne zorganizowane przez Licencjonowaną Szkołę Narciarską Aesculap w ramach wieloletniej współpracy ze Stowarzyszeniem Instruktorów i Trenerów Narciarstwa Polskiego Związku Narciarskiego. Uczestnicy tych zawodów kwalifikują się na kursy kadrowe SITN ? bezpośrednio ? dopuszczani są do kursu na stopień pomocnika instruktora, a w dalszej kolejności (po zaliczeniu egzaminu regionalnego - po PI) będą brali udział w kursie na stopień instruktora PZN.

MUZEUM NARCIARSTWA W CIEKLINIE
Z Biura Stowarzyszenia Instruktorów i Trenerów Narciarstwa otrzymaliśmy informację i zdjęcia z otwarcia Muzeum Narciarstwa im. Stanisława Barabasza (pioniera narciarstwa). Uroczystość odbyła się w dniu 10 kwietnia 2008 r. w Cieklinie k/Jasła. SITN reprezentowali w tym dniu: Grzegorz Matyfii oraz Leszek Krzeszowiak (jednocześnie z PZN).
ER 2013. 17 lutego 2013 roku odbył się na Łysej Górze Egzamin Regionalny dla absolwentów kursów na stopień pomocnika instruktora, którego organizatorem była Szkoła Narciarska Aesculap. Egzamin ten zamyka pierwszy etap szkolenia kandydatów na instruktorów.

ZR 2013. W dniu 23 lutego 2013 roku odbyły się na Łysej Górze Zawody Regionalne SITN (slalom gigant), których organizatorem była Szkoła Narciarska i Sudecki Klub Sportowy Aesculap. Jak już pisaliśmy wcześniej, celem zawodów było przeprowadzenie sprawdzianu kwalifikującego do kursu na stopień POMOCNIKA INSTRUKTORA PZN.

SUDECKA UNIFIKACJA. Wczoraj zakończyła się sudecka unifikacja instruktorów SITN-PZN. Trwała ona zgodnie z planem - trzy dni. Na Łysą Górę przyjechali instruktorzy z różnych krańców Polski aby uzyskać przedłużenie legitymacji uprawniającej do nauczania narciarstwa.


Przykładowa galeria z Samnaun(Szwajcaria) konferencja Instruktorów Wykładowców SITN, 9 - 16.12.2006 (więcej - patrz linki poniżej).'

Linki

Czarna Góra 2013
http://www.newsy-aesculap.blogspot.com (Kluszkowce 2012)
Kluszkowce 2011
Demo Team SITN
KKIW Krynica 2010
Galeria Passo Tonale
Kongres IVSI Zakopane 2001
Kluszkowce 2006
Kongres IVSI Lech
KKIW Kaprun 2005
KKIW Kaprun 2003


Inne - zawody i egzaminy, galerie

Zawody Regionalne (przedstawiciel imprez SITN-Aesculap)
Egzamin Regionalny (przedstawiciel imprez SITN-Aesculap)
Copyright © Michał Rażniewski
Wszelkie prawa zastrzeżone

Pogoda
TV Aesculap
Wiadomości


Działy
 
 

Menu główne

 
Strona główna
Działalność
Łysa Góra
Klub - info
Kontakt
Historia
Galeria
Lato
Sport
Artykuły
Jelenia Góra
TV Aesculap
Autor witryny
T. S. Rażniewscy
Linki
 

Łysa Góra

 
Dekalog narciarza
Trasy i wyciągi
Ceny biletów
Nauka jazdy
Pogoda
Lato
Dojazd
Jazda konna
Bar Łysa Góra
Baza hotelowa
Napisano o nas
Trasy rowerowe
Łysogórki MTB
 

Nasi Partnerzy

 
SITN


Bezpieczny stok
PSNIT
Gmina Jeżów Sudecki
UM Jelenia Góra
 


stat4u