Obchody 40-lecia SN i SKS AESCULAP

9.01.2011... Ten dzień obfitował w wydarzenia. Imprezy obchodów 40-lecia zbiegły się z wizytą Polskiego Radia Wrocław, która to rozgłośnia prowadziła relację z narciarskiej niedzieli na Łysej Górze. Odbywały się wejścia na żywo - były wywiady z kierownictwem SN i SKS Aesculap, narciarzami, ratownikiem.


Publikujemy powyższe nagrania za zgodą Polskiego Radia Wrocław

Punktualnie o godz. 9.30 rozpoczął się planowany slalom gigant. Startowali uczestnicy Aesculapa, jak również aktualni i byli członkowie, którzy działali lub brali udział w zajęciach, w okresie minionych 40 lat.

Po zawodach odbyło się ognisko, a na zakończenie dnia oficjalna uroczystość podczas której, po wystąpieniach Prezes SN i SKS AESCULAP Joanny Ceglińskiej, założyciela Szkoły i Klubu Teresy Rażniewskiej, Prezydenta Jeleniej Góry Marcina Zawiły, odsłnięto pamiątkową tablicę nadania mikrostacji imienia Teresy i Stanisława Rażniewskich. Oprócz wymienionych wyżej osób w uroczystości brały udział: Danuta Koenig (wspołzałożycielka szkoły) i Zofia Zahorska. A także członkowie honorowi Krystyna Szemplińska i Mieczysław Bogdaszewski. Artykuł z okazji 40-lecia. >>>

Poniżej reportaż filmowy składający się z trzech części oraz list Prezydenta Jeleniej Góry Marcina Zawiły.


6 lutego 2011 roku odbyła się trzecia edycja zawodów w slalomie gigancie z okazji 40-lecia Szkoły Narciarskiej Aesculap. W zawodach tych startowali byli uczestnicy i aktualni członkowie naszego stowarzyszenia. Rywalizacja odbywała się w pięciu grupach wiekowych. Począwszy od narciarzy w wieku 18 lat, a skończywszy na sześćdziesięciolatkach i starszych. Slalom gigant ustawiony był na nartostradzie nr 2 (na jej prawie całej długości). Pogoda była marna. Od dobrych dwóch dni rozpanoszyła się w Górach Kaczawskich okropna odwilż. Na domiar złego padał deszcz. Wyniki (dokument PDF - kliknij obrazek)


Wyniki ze slalomów gigantów: 8.01.2011 - 9.01.2011 (seniorzy) -
9.01.2011 (dzieci) -

[Aktualizacja] Film - slalom gigant rozegrany w dniu 6.02.2011. >>>. Wyniki z dnia 6.02.2011 - .

Artykuł z okazji 40-lecia. >>>Prezentacja multimedialna - część IPrezentacja multimedialna - część II
Copyright © Michał Rażniewski
Wszelkie prawa zastrzeżone

Pogoda
TV Aesculap
Wiadomości


Działy
 
 

Menu główne

 
Strona główna
Działalność
Łysa Góra
Klub - info
Kontakt
Historia
Galeria
Lato
Sport
Artykuły
Jelenia Góra
TV Aesculap
Autor witryny
T. S. Rażniewscy
Linki
 

Łysa Góra

 
Dekalog narciarza
Trasy i wyciągi
Ceny biletów
Nauka jazdy
Pogoda
Lato
Dojazd
Jazda konna
Bar Łysa Góra
Baza hotelowa
Napisano o nas
Trasy rowerowe
Łysogórki MTB
 

Nasi Partnerzy

 
SITN


Bezpieczny stok
PSNIT
Gmina Jeżów Sudecki
UM Jelenia Góra