Kaprun 2003

W dniach 8 - 15 listopada 2003 roku członkowie Stowarzyszenia Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN przebywali na tradycyjnym szkoleniu narciarskim w Austriackich Alpach. Zajęcia prowadzone były na lodowcu Kitzsteinhorn.

Instruktorzy i instruktorzy wykładowcy "rozjeżdżali się", doskonalili pokaz ewolucji z Programu Nauczania, brali udział w treningu slalomu giganta i sprawdzianie w tej konkurencji. Ustalano wzorce wykonania zadań, analizowano filmy video "kręcone" na bieżąco podczas zajęć. Również Komisja Egzaminacyjna pracowicie spędziła czas na lodowcu. Dwukrotnie przeprowadzono "trening" oceniania jazdy stylowej.

Podczas pobytu w Kaprun odbyło się także spotkanie z Walterem Kuchlerem, znakomitym narciarzem, którego specjalnością jest nauczanie jazdy na nowoczesnych, taliowanych nartach.

Zrobił on wykład z historii narciarstwa oraz przeprowadził ciekawą lekcję karwingu w formie zabawowej, ubarwiając ją anegdotami i sporą dawką dobrego humoru. Ten znakomity teoretyk i praktyk narciarstwa popisał się przy tej okazji świetną jazdą a także dał przykład, jak ożywić, rozśmieszyć i zachęcić do dalszej nauki grupę uczniów, znudzonych niekiedy cyzelowaniem obowiązkowych figur narciarskich :))

Pogoda dopisała - pełne słońce przez pięć dni. Tylko raz jeździliśmy we mgle. Trasy na lodowcu przygotowano bardzo dobrze. Sporą atrakcją były sztucznie naśnieżone nartostrady wśród skał, poniżej lodowca ( armatki pracowały w tym czasie prawie non-stop ). Poniżej galeria zdjęć z wyjazdu. Zapraszam. MR.Tekst i foto: Michał Rażniewski

Podobne artykuły, filmy, zdjęcia...

Czarna Góra 2013
http://www.newsy-aesculap.blogspot.com (Kluszkowce 2012)
Kluszkowce 2011
Demo Team SITN
KKIW Krynica 2010
Galeria Passo Tonale
Kongres IVSI Zakopane 2001
Kluszkowce 2006
Kongres IVSI Lech
KKIW Kaprun 2005
KKIW Kaprun 2003


Inne - zawody i egzaminy, galerie

Zawody Regionalne (przedstawiciel imprez SITN-Aesculap)
Egzamin Regionalny (przedstawiciel imprez SITN-Aesculap)Copyright © Michał Rażniewski
Wszelkie prawa zastrzeżone

Pogoda
TV Aesculap
Wiadomości


Działy
 
 

Menu główne

 
Strona główna
Działalność
Łysa Góra
Klub - info
Kontakt
Historia
Galeria
Lato
Sport
Artykuły
Jelenia Góra
TV Aesculap
Autor witryny
T. S. Rażniewscy
Linki
 

Łysa Góra

 
Dekalog narciarza
Trasy i wyciągi
Ceny biletów
Nauka jazdy
Pogoda
Lato
Dojazd
Jazda konna
Bar Łysa Góra
Baza hotelowa
Napisano o nas
Trasy rowerowe
Łysogórki MTB
 

Nasi Partnerzy

 
SITN


Bezpieczny stok
PSNIT
Gmina Jeżów Sudecki
UM Jelenia Góra