Zawody Rowerowe Łysogórki 2012/1

START | 2012/1 | 2012/2 | 2012/3 | 2012/4 | 2012/5

W dniu 27 maja 2012 roku, na Łysej Górze w Górach Kaczawskich, odbyła się pierwsza edycja cyklu zawodów rowerowych w kolarstwie górskim "Łysogórki MTB 2012" (zawody mają bogatą tradycję - czytaj opis). Cykl ten składa się z pięciu wyścigów "cross-country" (każdy odbywa się w ostatnią niedzielę miesiąca od maja do września). Zawody te odbywają się na zamkniętej pętli na terenie mikrostacji i w okolicy.

Pogoda dopisała. Było słonecznie, temperatura osiemnaście stopni Celsjusza, na trasie sucho, bikerzy mieli idealne warunki do ścigania. Frekwencja dopisała. Do naszej mikrostacji - bazy sportowej Aesculapa - przyjechało sporo osób tego dnia. Między innymi rodziców dzieci. Coraz liczniej obsadzone są w Łysogórkach (co nas szczególnie cieszy) młodsze kategorie wiekowe. I jak zwykle na starcie pojawiła się duża grupa kolarzy z Klubu Kolarstwa Górskiego MTB Lubawka. Nie zawiodła również KS Lechia Piechowice, regularnie uczestnicząca w naszym cyklu. Jak również starzy bywalcy jak: Alpine PRO - Author Team (Czechy), Viking Fream Bike, BSA PRO TOUR, Wojczal Bike, Verge Team Podgórzyn, MKS 11 Formicki Bike, VOTUM MTB TEAM, OKULAR MTB TEAM. W sumie w zawodach brało udział ponad pięćdziesięciu zawodników. A więc pierwszą odsłonę naszego serialu letniego możemy zaliczyć do udanych.

W poszczególnych grupach wiekowych zwyciężyli: Ernest Cebula z Lubawki, Justyna Kolarowa z Semily w Czechach, Jakub Gniadek z Lubawki, Julia Gąsiorek z Lubawki, Michał Mężyk z Jawora, Jacek Grzybowski ze Szczawna Zdrój, Dominika Niemiec z Lubawki, Paweł Wojczal z Piechowic, Robert Winiarski z Kowar, Maria Tyszecka z Jeleniej Góry i Ryszard Długosz z Lubawki. Szczegółowe wyniki dostępne są na stronie Łysogórek. Popatrzmy co działo się dzisiaj na trasie wyścigu.

Wyniki - kliknij obrazek

FilmGaleria

Zdjęcia: Michał Rażniewski i Sylwia Buczkiewicz-Łęczyńska

Archiwum

Relacje, filmy, galerie i wyniki

START | 2012/1 | 2012/2 | 2012/3 | 2012/4 | 2012/5
Copyright © Michał Rażniewski
Wszelkie prawa zastrzeżone

Pogoda
TV Aesculap
Wiadomości


Działy
 
 

Menu główne

 
Strona główna
Działalność
Łysa Góra
Klub - info
Kontakt
Historia
Galeria
Lato
Sport
Artykuły
Jelenia Góra
TV Aesculap
Autor witryny
T. S. Rażniewscy
Linki
 

Łysa Góra

 
Dekalog narciarza
Trasy i wyciągi
Ceny biletów
Nauka jazdy
Pogoda
Lato
Dojazd
Jazda konna
Bar Łysa Góra
Baza hotelowa
Napisano o nas
Trasy rowerowe
Łysogórki MTB
 

Nasi Partnerzy

 
SITN


Bezpieczny stok
PSNIT
Gmina Jeżów Sudecki
UM Jelenia Góra