Zawody Rowerowe Łysogórki 2012/2

START | 2012/1 | 2012/2 | 2012/3 | 2012/4 | 2012/5

24.06.2012. Jesteśmy w Mikrostacji Sportów Zimowych i Letnich Łysa Góra – Dziwiszów im. Teresy i Stanisława Rażniewskich. Tuż, tuż nad Jelenią Górą. Przy ładnej pogodzie widać stąd każdą kamienicę w naszym mieście. I tak jest dzisiaj… Z Łysej Góry rozpościera się przepiękny widok na Kotlinę jeleniogórską i okoliczne pasma i pogórza. Góry Kaczawskie przede wszystkim, Góry Izerskie, Rudawy Janowickie i Karkonosze. Miejsce to upodobali sobie rowerzyści górscy.

Od 2002 roku rozgrywane są tutaj zawody pod nazwą Łysogórki. Hej, hej! Bikerzy przyjeżdżajcie – mamy tu fajną trasę biegnącą po trawiastych stokach Łysej Góry jak również po leśnych ścieżkach całego masywu tego popularnego szczytu. Frekwencja dopisała. Zarówno w grupach młodzieżowych i dorosłych. A szczególnie mocno obsadzony był wyścig dzieci. Tradycyjnie najwięcej zawodników przyjechało z Lubawki.

Na starcie crossu w dniu dzisiejszym stanęło ponad sześćdziesięciu zawodników z Jeleniej Góry, Rakowic Wielkich, Bielawy, Szklarskiej Poręby, Bolesławca, Staniszowa, Zielonej Góry, Semily (Czechy), Kamiennej Góry, Olszyny, Bolkowa, Szczawna Zdroju, Gryfowa Śląskiego, Kowar, Żar, Legnicy i Piechowic. Przybyło sporo kibiców. Zawodów terenowych na krótkich dystansach nie ma zbyt wiele w kalendarzu imprez... Cieszymy się zatem, że w Górach Kaczawskich pojawiają się kolarze co miesiąc… I to kolarze znakomicie jeżdżący. Trasa jest wymagająca. Aby wygrać tutaj trzeba się naprawdę ciężko napracować…

W poszczególnych grupach wiekowych zwyciężyli: Ernest Cebula (MTB Lubawka), Karol Sarzyński (MTB Lubawka), Justyna Kolarowa (Alpine PRO - Author Team), Przemysław Gołuch (MTB Lubawka), Andrzej Piś (SMKK Bolmet-Trek Legnica), Dominika Niemiec (MTB Lubawka), Patryk Kaczmarczyk (KS Lechia Piechowice), Ewelina Marczyk (Legnica), Jarosław Wojczal (Wojczal-Bike), Maria Tyszecka (VOTUM MTB TEAM), Bartłomiej Żołądkowski (Żary MTB Team).

Wyniki - kliknij obrazek -

FilmGaleria

Zdjęcia: Michał Rażniewski

Archiwum

Relacje, filmy, galerie i wyniki

START | 2012/1 | 2012/2 | 2012/3 | 2012/4 | 2012/5
Copyright © Michał Rażniewski
Wszelkie prawa zastrzeżone

Pogoda
TV Aesculap
Wiadomości


Działy
 
 

Menu główne

 
Strona główna
Działalność
Łysa Góra
Klub - info
Kontakt
Historia
Galeria
Lato
Sport
Artykuły
Jelenia Góra
TV Aesculap
Autor witryny
T. S. Rażniewscy
Linki
 

Łysa Góra

 
Dekalog narciarza
Trasy i wyciągi
Ceny biletów
Nauka jazdy
Pogoda
Lato
Dojazd
Jazda konna
Bar Łysa Góra
Baza hotelowa
Napisano o nas
Trasy rowerowe
Łysogórki MTB
 

Nasi Partnerzy

 
SITN


Bezpieczny stok
PSNIT
Gmina Jeżów Sudecki
UM Jelenia Góra