Relacja, galeria i wyniki 2013/4

START | 2013/1 | 2013/2 | 2013/3 | 2013/4 | 2013/5

IV edycja popularnych w Kotlinie Jeleniogórskiej Zawodów Rowerowych Łysogórki 2013, została przeprowadzona podczas idealnej wprost pogody. Było dość chłodno, jak na sierpniowy dzień. Trochę wiało. Powietrze czyste, rześkie. Z miejsca, gdzie usytuowany jest start widać było wspaniałą panoramę Gór i Pogórza Kaczawskiego. Na zawodach pojawiło się 50 zawodników. Stawka tym razem w dużej mierze składająca się z osób regularnie walczących o punkty w klasyfikacji "OPEN". Zaroiło się na Łysej Górze od kolarzy i kibiców… Przypominamy, że wszystkie imprezy naszego cyklu odbywają się w każdą ostatnią niedzielą letnich miesięcy. Łatwo sobie zaplanować starty na kilka lat do przodu :)

Dzisiaj, podobnie jak na wszystkich naszych zawodach ścigały się dzieci, młodzież i dorośli rowerzyści. Skala trudności trasy - w zależności od wieku. Duża pętla składa się już z trudniejszych zjazdów i podjazdów w terenie. Jednak powiedzmy sobie szczerze, obecnie kolarstwo nawet w wydaniu amatorskim jest błyskotliwe, "prawie profesjonalne". Ten kto zapisuje się do zawodów, wie dokładnie co robi. Kolarze - pasjonaci traktują bardzo poważnie tę "zabawę". Ubierają się, i dosiadają lekkich maszyn, jak zawodowcy. Skutek jest taki, że ciężko już rozróżnić na trasie absolutnego amatora od kolarza z licencją. Widać to dopiero na mecie. Łysogórki to specyficzna impreza. Mogą tu startować, jak w tyglu, wszyscy. Z tą świadomością stajemy na starcie z lepszymi od siebie i… uczymy się. Przyjrzyjmy się jak przebiegała walka o zwycięstwo na trasie w masywie Łysej Góry.

W poszczególnych grupach wiekowych zwyciężyli: Mateusz Cegliński (Jelenia Góra), Julia Kołodziej (Kamienna Góra), Emil Orczyk (ASTOL MTB Racing Team), Marcelina Kondoł (MTB Lubawka), Konrad Gut (Kwisa Lubań), Julia Gąsiorek MTB Lubawka), Jakub Gniadek (MTB Lubawka), Izabela Jażdżewska (MTB Lubawka), Emil Dmochowski (MTB Lubawka), Dominika Niemiec (MKS 11 PENCO Jelenia Góra), Krzysztof Szczotka (Żary MTB Team), Anna Duda (UKK Wiadrów), Rafał Ignaczak (Okular MTB Team), Roman Tazgan (Krzeszów).

Wyniki - tutaj. Punktacja "OPEN" po IV edycjiZdjęcia: Michał Rażniewski

Archiwum

Relacje, filmy, galerie i wyniki z 2012 roku

START | 2012/1 | 2012/2 | 2012/3 | 2012/4 | 2012/5
Copyright © Michał Rażniewski
Wszelkie prawa zastrzeżone

Pogoda
TV Aesculap
Wiadomości


Działy
 
 

Menu główne

 
Strona główna
Działalność
Łysa Góra
Klub - info
Kontakt
Historia
Galeria
Lato
Sport
Artykuły
Jelenia Góra
TV Aesculap
Autor witryny
T. S. Rażniewscy
Linki
 

Łysa Góra

 
Dekalog narciarza
Trasy i wyciągi
Ceny biletów
Nauka jazdy
Pogoda
Lato
Dojazd
Jazda konna
Bar Łysa Góra
Baza hotelowa
Napisano o nas
Trasy rowerowe
Łysogórki MTB
 

Nasi Partnerzy

 
SITN


Bezpieczny stok
PSNIT
Gmina Jeżów Sudecki
UM Jelenia Góra