Kluszkowce 2006

Podobny artykuł: Kluszkowce 2011

SITN zorganizował dla swoich członków blok imprez, w skład którego wchodzą: Ogólnopolskie Zawody Instruktorów i Trenerów Narciarstwa, Mistrzostwa Licencjonowanych Szkół Narciarskich oraz Posezonowa Kursokonferencja Instruktorów Wykładowców. Było to w dniach 21-24.03.2006 r. Imprezy odbywają się każdego roku w okresie wiosennym - na zakończenie sezonu, przeważnie w Zakopanem i okolicznych ośrodkach, które oferują znakomicie przygotowane trasy; między innymi w Białce Tatrzańskiej, na Długiej Polanie i w Kluszkowcach (czekamy na inne propozycje - na kursokonferencji rozmawialiśmy o różnych możliwościach, ciekawie by było na przykład w Czarnej Górze k/Lądka Zdroju). Są to dość wygodne alternatywy, bo "schodząc" z Kasprowego, organizatorzy nie są zależni od kaprysów pogody, częstych wiatrów unieruchamiających kolejkę. Niewielkie stacje narciarskie zaspokajają oczekiwania nawet najbardziej wybrednych narciarzy i stanowią (przy swojej ilości - pojawiają się, rosną szybko jak grzyby po deszczu) dużą konkurencję dla "świętej góry". SITN zaprosił w tym roku instruktorów do Kluszkowiec, miejscowości malowniczo położonej nad Zalewem Czorsztyńskim. Stacja narciarska położona jest na zboczach  góry Wdżar. Jest to niezwykle urokliwe miejsce, rozpościera się stąd piękny widok na okolicę - możliwy jest rzut oka na cztery strony świata i... na cztery parki narodowe (Pieniński, Gorczański, Tatrzański, Babiogórski), Jezioro Czorsztyńskie, Tatry i Kotlinę Nowotarską.

 

Na zdjęciu (stoją od lewej), instruktorzy z Aesculapa w Kluszkowcach: Szymon Kempisty, Marta Maciejewska, Joanna Ceglińska, Michał Rażniewski, Dominika Dworska, Piotr Wądołowski.

107 zdjęć z Kursokonferencji IW oraz Ogólnopolskich Zawodów Instruktorów:

 Uczestnicy zawodów mieli dużo szczęścia, trafili na piękną pogodę. Nocne i poranne przymrozki pomogły przy utrzymaniu tras. Jazdę stylową i slalomy giganty rozegrano na tzw. "betonie". Było idealnie - pierwszy i ostatni zawodnik jechał naprawdę w podobnych warunkach. Do Kluszkowiec przybyło wielu instruktorów z całej Polski. W jeździe technicznej brało udział 113 osób a w slalomie gigancie 183. Reprezentowane były wszystkie liczące się w stawce krajowe szkoły narciarskie. Pierwszego dnia odbyła się jazda stylowa; uczestnicy konkursu mieli do wykonania cztery ewolucje: łuki płużne, skręt równoległy, śmig oraz krystianię NW (skala ocen: od 0 do 10 pkt). Ich popisy oceniały cztery komisje składające się z trzech osób każda. Największą ilość punktów zebrali Aleksandra Libera, Magdalena Rumińska, Agata Siudak, Agnieszka Jaśkiewicz, Katarzyna Strama, Dominika Dworska oraz Zbigniew Polański, Rafał Rydrych, Andrzej Marasek, Bartosz Stypa, Andrzej Pietrzyk. Należy nadmienić, że poziom jazdy istruktorów jest bardzo, bardzo wysoki; szczególnie w slalomie gigancie. W ostatnim czasie obserwujemy pożyteczne zjawisko wstępowania w szeregi instruktorów byłych zawodników (kwalifikacje zdobywają oczywiście na Centralnym Kursie Instruktorskim). Z jednej strony podwyższają oni "poprzeczkę", jednak z drugiej, stanowią atrakcję przez duże "A", i motywują swoim mistrzostwem pozostałych do wytężonej pracy - doskonalenia się w narciarstwie.

Z SITN otrzymaliśmy oficjalne wyniki w slalomie gigancie.  W poszczególnych kategoriach wiekowych zwyciężyli: Krzysztof Sobczyk, Aleksandra Libera, Katarzyna Strama, Stefan Marek, Zbigniew Sokalski, Tadeusz Makuch, Bartłomiej Ptak i Wojciech Podgórny. W klasyfikacji TOTAL pierwsze miejsce zajęła Aleksandra Libera, drugie Katarzyna Strama a trzecie Magdalena Kamika Rumińska. Nasza instruktorka - Dominika Dworska uplasowała się na  4. miejscu. Okazała się najlepszą zawodniczką teamu Aesculapa. Gratulujemy. W mężczyznach triumfował Mirosław Niedzielski, drugie miejsce zajął Kasper Leonowicz a trzecie Andrzej Marasek. Zespół Aesculapa wystawił regulaminową "piątkę" zawodników i ostatecznie zajął 9. miejsce w II Mistrzostwach Licencjonowanych Szkół Narciarskich (wyniki drużynowe. Jeleniogórzanie spisali się w Kluszkowcach nieźle. Na uwagę zasługują dobre wyniki w jeździe technicznej Dominiki Dworskiej, 5-6 miejsce (z taką samą ilością pkt co Katarzyna Strama - 33)  i  Piotra Wądołowskiego  - 6 miejsce (33,5 pkt)  oraz 14 miejsce Marty Maciejewskiej w  (31 pkt), a także 13 miejsce Szymona Kempistego w TOTALU. Przy tej okazji dziękuję całemu TEAMOWI SN AESCULAP za udział w zawodach i walkę na trasie - naprawdę nie było łatwo zjechać... Podziękowania dla Joanny Ceglińskiej za wkład pracy w organizację wyjazdu i pilotowanie ekipy na miejscu. Zapraszam do obejrzenia galerii zdjęć z tej pięknej imprezy. Proszę kliknąć na ten link.

Należy się jeszcze kilka słów naszym Czytelnikom na temat idei kursokonferencji IW. Co roku ok. 100 osób posiadających stopnie funkcyjne stowarzyszenia tzw. instruktorów wykładowców, spotyka się w celach szkoleniowych. Są to duże zebrania, dodatkowe, organizowane  niezależnie od obowiązkowych, statutowych zgromadzeń. W programie każdej kursokonferencji są zajęcia z zakresu teorii i organizacji narciarstwa, nowinek technicznych, dyskusje - "wolne trybuny". Omawia się tu aktualne wydarzenia ze świata instruktorów - omawiane są kongresy nauczania (IVSI, ISIA...), przedstawiane relacje, sprawozdania z wyjazdów reprezentantów SITN, poruszane są sprawy kadrowe. Odbywają się robocze posiedzenia poszczególnych komisji (Szkolenia, Szkół itp.), a także obrony prac kandydackich IW. Uczestnicy tegorocznej kursokonferencji zakwaterowani byli w zakopiańskim ośrodku wypoczynkowym "Wanta" (również w  innych, pobliskich domach wypoczynkowych). Mocnym punktem programu spotkania IW   była prezentacja maszyny diagnostycznej i wykład Andrzeja Małysy na temat obowiązku dokonywania kontroli wiązań narciarskich (o standardach wynikających z całej treści normy ISO 11088). Andrzej Milewski omówił swój wyjazd na Mistrzostwa Świata Instruktorów Zawodowych w fińskim Levi, a Kuba Grzymała przedstawił plany wyjazdu na kongres IVSI 2007 w Korei. Odbyły się również obrony prac kandydackich Anny Klepackiej, Katarzyny Górskiej oraz Wojciecha Podgórnego (szczegóły na stronie SITN). Wszyscy wymienieni obronili prace i zostali przyjęci do grona instruktorów wykładowców. Gratulujemy! Do zobaczenia w przyszłym sezonie!

Michał RażniewskiPodobny artykuł: Kluszkowce 2011


Podobne artykuły, filmy, zdjęcia...

Czarna Góra 2013
http://www.newsy-aesculap.blogspot.com (Kluszkowce 2012)
Kluszkowce 2011
Demo Team SITN
KKIW Krynica 2010
Galeria Passo Tonale
Kongres IVSI Zakopane 2001
Kluszkowce 2006
Kongres IVSI Lech
KKIW Kaprun 2005
KKIW Kaprun 2003


Inne - zawody i egzaminy, galerie

Zawody Regionalne (przedstawiciel imprez SITN-Aesculap)
Egzamin Regionalny (przedstawiciel imprez SITN-Aesculap)Copyright © Michał Rażniewski
Wszelkie prawa zastrzeżone

Pogoda
TV Aesculap
Wiadomości


Działy
 
 

Menu główne

 
Strona główna
Działalność
Łysa Góra
Klub - info
Kontakt
Historia
Galeria
Lato
Sport
Artykuły
Jelenia Góra
TV Aesculap
Autor witryny
T. S. Rażniewscy
Linki
 

Łysa Góra

 
Dekalog narciarza
Trasy i wyciągi
Ceny biletów
Nauka jazdy
Pogoda
Lato
Dojazd
Jazda konna
Bar Łysa Góra
Baza hotelowa
Napisano o nas
Trasy rowerowe
Łysogórki MTB
 

Nasi Partnerzy

 
SITN


Bezpieczny stok
PSNIT
Gmina Jeżów Sudecki
UM Jelenia Góra