Historia sportu

W przededniu zimowych igrzysk w Salt Lake City 2002 mieliśmy aż troje zawodników w kadrze Polski: Bartłomieja Wasileńczyka, Piotra Karczmarka i Katarzynę Karasińską. Ostatecznie realną szansę wyjazdu za ocean miała Kasia Karasińska, która na MŚ w Sankt Anton wchodząc do 30-tki najlepszych zawodniczek w slalomie (zajęła tam 24 miejsce) wypełniła normę kwalifikacyjną PZN-u. Tę miłą dla nas informację opublikowała Polska Agencja Prasowa w dniu 8.02.2001 roku. Jednak po tym fakcie, z nieznanych nam powodów PZN nakreślił dodatkową normę - konieczność powtórnego zmieszczenia się w trzydziestce zawodów rangi PŚ. Ten drugi raz niestety nie wyszedł. Najwyraźniej w tym okresie PZN nie radzi sobie z zapewnieniem godziwych warunków treningowych i trenerów dla kadry Polski. Trenujące dotąd z zapałem zawodniczki ogarnia zniechęcenie (podobnie jest z kadrą mężczyzn). W krytycznym momencie, kiedy odchodzi słoweński trener Kovac i pod znakiem zapytania staje kariera zawodnicza Kasi, Pan Andrzej Karasiński zostaje menadżerem kadry, znajduje nowego trenera (Austriaka Baira) i środki, dzięki którym uprawianie przez córkę sportu, jest dalej możliwe. Kasia wielokrotnie weszła do pierwszej trzydziestki w Pucharze Świata i zdobyła Puchar Europy w slalomie.

Dobrze zapowiada się nasza druga zawodniczka - Agnieszka Iwanicka. W ubiegłym sezonie zajęła ona w generalnej punktacji Pucharu Polski 4 miejsce a w rankingu indywidualnym (polpunkty) 3 miejsce. Między innymi stawała na podium na Mistrzostwach Małopolski w Kluszkowcach (2 i 3 miejsce) a na międzynarodowych zawodach w Andorze - w Trofeo Borrufa zajęła 5 miejsce w slalomie i 10 w slalomie gigancie (na zdjęciu po prawej).

Dobre wyniki miała także juniorka Katarzyna Dębska. Na zakończenie kariery (sezon 2004/2005 był jej ostatnim startem w zawodach FIS) zajęła 4 miejsce w slalomie i slalomie gigancie na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w Ustrzykach Dolnych.

Więcej informacji o naszych zawodnikach (kolejno od lat osiemdziesiątych) - niżej - w archiwum.

Na początku 2003 roku z uprawiania sportu wyczynowego wycofał się Piotr Karczmarek, jeden z najbardziej utalentowanych zawodników w historii powojennej Polski. Właścicielowi tytułu Mistrza Świata z prestiżowych zawodów Trofeo Topolino, wielokrotnemu mistrzowi Polski, docenionemu przez Amerykanów - uczniowi renomowanej szkoły narciarskiej w Vermont, Polski Związek Narciarski nie był w stanie zapewnić koniecznego do uprawiania narciarstwa stypendium. Więcej informacji o tym zawodniku na stronie pt.: Piotr Kaczmarek. Po odniesionej kontuzji z wyczynem rozstaje się również drugi zawodnik z doborowej trójki - Bartek Wasileńczyk.

Michał Rażniewski

Wyniki 1988 - 2003Zawodnicy, którzy reprezentowali Szkołę i Klub na przestrzeni dziejów sportu wyczynowego (od 1980 roku do dnia dziś). Więcej zdjęć z tego okresu - tutaj.

Agnieszka Iwanow

Agnieszka Iwanow

Agnieszka Żmijewska

Agnieszka Żmijewska

Łucja Zgudka

Łucja Zgudka

Jakub Janic

Jakub Janic

>Marcin Ostrowski

Marcin Ostrowski

Dorota Radomska

Dorota Radomska

Bartłomiej Wasileńczyk

Bartłomiej Wasileńczyk

Jan Dębski

Jan Dębski

Katarzyna Dębska

Katarzyna Dębska

Piotr Kaczmarek

Piotr Kaczmarek

Katarzyna Karasińska

Katarzyna Karasińska

Maciej Frej

Maciej Frej

Agnieszka Iwanicka

Agnieszka Iwanicka

Jakub Filipowicz

Jakub Filipowicz

Maciej Szczepaniak

Maciej Szczepaniak

Maciej Wilczyński

Maciej WilczyńskiWięcej zdjęć z tego okresu - tutaj.Copyright © Michał Rażniewski
Wszelkie prawa zastrzeżone

Pogoda
TV Aesculap
Wiadomości


Działy
 
 

Menu główne

 
Strona główna
Działalność
Łysa Góra
Klub - info
Kontakt
Historia
Galeria
Lato
Sport
Artykuły
Jelenia Góra
TV Aesculap
Autor witryny
T. S. Rażniewscy
Linki
 

Łysa Góra

 
Dekalog narciarza
Trasy i wyciągi
Ceny biletów
Nauka jazdy
Pogoda
Lato
Dojazd
Jazda konna
Bar Łysa Góra
Baza hotelowa
Napisano o nas
Trasy rowerowe
Łysogórki MTB
 

Nasi Partnerzy

 
SITN


Bezpieczny stok
PSNIT
Gmina Jeżów Sudecki
UM Jelenia Góra